Tekstas

Visą tekstą, pridėtą prie nuotraukų gaminio, nesvarbu, ar jis būtų pridėtas spustelėjus mygtuką Pridėti tekstą Dizainerio viršutiniame meniu, ar jau įtrauktas į pasirinktą maketą, galima pritaikyti. Norėdami konfigūruoti teksto išvaizdą, spustelėkite pasirinkto teksto viršuje esantį teksto redaktoriaus mygtuką.

Teksto redaktoriaus mygtukas

Teksto redaktoriaus viršuje rodomi galimi įrankiai, o žemiau - teksto turinys. Čia galite redaguoti ir keisti tekstą pagal poreikį.
Šriftas: Laukelyje Šriftas galite rinktis iš įvairių galimų fotoprodukto šriftų. Spustelėkite norimą šriftą, kad jį pasirinktumėte.
Šrifto dydis: Lauke Šrifto dydis pateikiamas teksto dydžių sąrašas. Spustelėkite dydį, kad jis būtų pritaikytas tekstui. Taip pat galite įvesti norimą dydį tiesiai į langelį Font size (Šrifto dydis) ir paspausti Enter. Šalia šio lauko rasite mygtukus, kuriais galite padidinti arba sumažinti šrifto dydį taškas po taško. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurių šriftų dydis gali būti ribotas, atsižvelgiant į pasirinktą paviršių.
Linijos aukštis: Pagal numatytuosius nustatymus teksto laukelyje nustatytas automatinis eilučių aukštis, priklausomai nuo teksto dydžio. Norėdami pritaikyti tarpą tarp eilučių, atidarykite lauką Line height (eilučių aukštis) ir pasirinkite konkrečią reikšmę. Arba galite įvesti norimą tarpą tiesiai į tą patį lauką ir paspausti Enter.

Teksto redaktorius

Rašmenų stiliai: Tekstui paryškinti galima naudoti tokias stilių parinktis kaip Bold (paryškintas), Italic (kursyvas) ir Underline (pabraukimas). Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie šriftai nepalaiko paryškintų ar pasvirusių simbolių. Taip yra dėl paties šrifto, o ne dėl programinės įrangos kaltės. Norėdami gauti paryškintą arba pasvirusį tekstą, turėtumėte rinktis šriftus, kurie siūlo šiuos stilius.
Lygiavimas: Tekstą teksto laukelyje galite lygiuoti horizontaliai (kairėje, viduryje, dešinėje arba išlyginti) ir vertikaliai (viršuje, viduryje arba apačioje).

Tekstas su įjungtais stiliais

Teksto spalva: norėdami pakeisti teksto spalvą, spustelėkite laukelį Teksto spalva. Bus atvertas spalvų meniu su keliomis parinktimis. Jei norite pasirinkti platesnį spalvų spektrą, spustelėkite Spalvų parinkimas, tuomet atsidarys langas su išplėstine spalvų palete ir langeliu konkrečiai HEX reikšmei įvesti. Atkreipkite dėmesį, kad teksto spalvos pasirinkimas turi įtakos tik pačiam tekstui, o ne fono ar paryškinimo spalvai.
Fono spalva : Šiame lange galite užpildyti visą teksto lauką konkrečia spalva.
Paryškinimo spalva : Šiame lange už teksto uždedama fono spalva. Jei pasirinktos abi spalvos, paryškinimo spalva uždengs fono spalvą.

Spalvotas tekstas su paryškinimo ir fono spalva

Automatinis šrifto dydis: Šią funkciją rasite teksto redaktoriaus lango apačioje. Kai ši funkcija įjungta, jei teksto lauko dydis pakeičiamas į mažesnį nei pradinis teksto dydis, teksto dydis automatiškai prisitaiko, kad būtų užtikrintas matomumas lange. Sukonfigūravę tekstą, spustelėkite Gerai, kad pakeitimai būtų pritaikyti jūsų fotoproduktui.

Spalvoto teksto patalpinimas fotoknygoje

Teksto konfigūraciją galite keisti tiek kartų, kiek norite, dar kartą spustelėję teksto redaktoriaus mygtuką.

Tekstas ant fotoknygos nugarėlės

Kurdami fotoknygą galite pridėti tekstą prie nugarėlės. Parašykite ir pritaikykite tekstą ant viršelio, tada pasirinkite jį ir spustelėkite dešinėje esantį mygtuką Padėti. Skyriuje Align (lygiavimas) rasite mygtuką On book spine (ant knygos nugarėlės). Jį spustelėjus, tekstas automatiškai bus patalpintas ant viršelio nugarėlės. Atminkite tai, kad būtų užtikrintas teisingas rodymas:

  • Norėdami išvengti rankinio padėties nustatymo, naudokite mygtuką On book spine.
  • Niekada nedėkite teksto lauko už vidinių nugarėlės užlenkimo linijų. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad peržiūroje matomos nugarėlės užlenkimo linijos yra pagalbinė orientavimo priemonė, o ne tiksli nuoroda.
  • Teksto redaktoriuje tekstą centruokite taip, kad jis būtų ties nugarėle.

Tekstas ant fotoknygos nugarėlės