Vaizdo tobulinimas

Vaizdo tobulinimas

Automatinis vaizdo gerinimas atlieka įvairius vaizdo duomenų koregavimus, kad pagerintų vaizdo išvaizdą. Svarbiausi vaizdo gerinimo veiksmai yra ekspozicijos koregavimas ir spalvų atspalvių koregavimas, kurie pakeičia viso vaizdo ryškumą ir spalvą. Pavyzdžiui, ekspozicijos korekcija naudojama nepakankamai apšviestiems vaizdams pašviesinti, kad būtų atskleista daugiau detalių. Spalvų atspalvio korekcija naudojama, kai, pavyzdžiui, vaizdas buvo padarytas dirbtinėje šviesoje ir turi stiprų geltoną atspalvį. Gerai išeksponuotus vaizdus su geru baltos spalvos balansu reikės mažiau koreguoti.

Po šių visuotinių korekcijų atliekami vietiniai vaizdo koregavimai. Pavyzdžiui, tamsios vaizdo sritys ir šešėliai pašviesinami, kad nepakankamai apšviesti veidai būtų geriau matomi prieš foninį apšvietimą. Panašiai labai šviesios vaizdo sritys, pavyzdžiui, balti debesys, šiek tiek patamsinamos, kad pagerėtų detalumas. Taip pat mažesniu mastu atliekami vietiniai įvairių spalvų sričių koregavimai, pavyzdžiui, siekiant, kad skirtingų veidų odos tonai atrodytų malonesni. Galiausiai, atsižvelgiant į vaizdo sritį, galima šiek tiek pakoreguoti vaizdo ryškumą.

Priklausomai nuo vaizdo klasės, galima taikyti ir kitus vaizdo patobulinimus, pavyzdžiui, automatinį raudonų akių efekto mažinimą arba triukšmo mažinimą didelio jautrumo vaizdams.

Nors daugelis koregavimų priklauso nuo asmeninio skonio, pavyzdžiui, ekspozicijos, spalvų atspalvių ir šešėlių koregavimas daugeliu atvejų gerokai pagerina daugelį vaizdų, kurių pirminė būklė būtų nepatenkinama.

Įjungti ar išjungti vaizdo gerinimą?

Jei nuotraukas redagavote patys nuotraukų redagavimo programa, rekomenduojame išjungti vaizdo gerinimą. Atkreipkite dėmesį, kad pagal numatytuosius nustatymus vaizdo gerinimą galite išjungti meniu Settings (Nustatymai). Kai ši parinktis įjungta, vaizdų patobulinimas nebus automatiškai taikomas vaizdams. Tačiau vėliau jį vis tiek galėsite rankiniu būdu įjungti kiekvienam vaizdui.
Jei neatlikote jokio vaizdo gerinimo ir vaizdai yra tiesiai iš mobiliojo telefono arba fotoaparato, visada rekomenduojame įjungti vaizdo gerinimą.

Savarankiškai sukurti PNG ir skaidrūs PNG

Jei naudojate pačių sukurtus ir į programą įdėtus PNG, kurie yra skaidrūs, rekomenduojame visada išjungti vaizdo gerinimą, nes priešingu atveju PNG failas gali būti nepageidaujamai pakeistas.

 

Jūsų kalbos nustatymai neatitinka šios svetainės kalbos. Prašome pasirinkti:

Jūsų kalbos nustatymai neatitinka šios svetainės kalbos. Prašome pasirinkti: