Kaip pasiekti tobulą spalvų valdymą

Kaip pasiekti tobulą spalvų valdymą

Spalvų valdymas

Spalvų valdymas - tai kontroliuojamas spalvų keitimas įvairiuose įrenginiuose. Siekiama išlaikyti gerą ir nuoseklų spalvų atitikimą, nesvarbu, ar vaizdas rodomas kompiuterio monitoriuje, ar spausdinant nuotrauką, ar ant drobės.
Geras spalvų valdymas naudingas visam grafiniam turiniui, be to, jis labai naudingas ir spausdinant vaizdus, nes užtikrina, kad tai, ką matote ekrane, bus atspausdinta.
Nors dažnai neįmanoma užtikrinti identiško spalvų atkūrimo, nes tai priklauso nuo gavėjo monitoriaus kalibravimo ir kitų aplinkos veiksnių, tai suteikia kūrėjui galimybę kontroliuoti bet kokius pokyčius, kurie gali atsirasti keičiant laikmenas.
Norint užtikrinti teisingą spalvų valdymą ir atkūrimą, labai svarbu kontroliuoti aplinką ir užtikrinti optimalias apšvietimo ir monitoriaus sąlygas. Saal Digital siūlo ICC profilius, kuriuos galima naudoti minkštajam koregavimui.

Apšvietimas

Įsitikinkite, kad patalpoje yra pakankamai šviesos. Ryškumas ir spalvų temperatūra turėtų būti kuo pastovesni ir atkuriami. Geriausia, kad tai būtų patalpa, kurioje nebūtų akinančių atspindžių, kurioje būtų žaliuzės ir kuriai neturėtų įtakos dienos šviesos pokyčiai, o monitorius turėtų būti sukalibruotas taip, kad rodytų tinkamas spalvas ir ryškumą.

Monitoriaus kalibravimas

Kelvinai dažnai naudojami matuojant šviesos šaltinių spalvų temperatūrą. D50 yra trumpinys, reiškiantis dienos šviesą 5000 kelvinų. D65 yra trumpinys, reiškiantis 6500 kelvinų, ir yra mėlynesnė nei D50.
Monitoriaus spalvų temperatūra turėtų būti 5000 kelvinų (D50), o šviesos temperatūra jūsų kambaryje turėtų būti tokia pati (5000 kelvinų), kai žiūrite spaudinį arba galutinį produktą. 5000 kelvinų (D50) yra standartas poligrafijos pramonėje. 6500 kelvinai kartais taip pat naudojami, tačiau jų spalvų temperatūra yra šiek tiek šaltesnė (mėlynesnė), todėl turės įtakos galutiniam rezultatui.

Monitoriaus nustatymai

Tinkamas monitoriaus nustatymas yra svarbiausia spalvų valdymo dalis:

  • Monitoriaus ryškumas turėtų būti nuo 90 iki120 cd/qm.
  • Spalvų temperatūra turi būti nustatyta 5.000 kelvinų (D50).
  • Monitoriausgamaturėtų būti nustatyta 2,2.

Monitoriaus kalibravimas naudojant kolorimetrą

Aukšto lygio profesionalus spalvų valdymas neįmanomas be tinkamos techninės įrangos. Priklausomai nuo pasirinkto tiekėjo ir biudžeto, yra daugybė galimybių. Kai kurie tiekėjai siūlo kolorimetrą su papildoma programine įranga, kuri leidžia sukurti monitoriaus ICC profilį. Tai gali būti gera alternatyva naujam ir brangiam monitoriui pirkti.

Spalvų valdymo privalumai

Spausdinimo peržiūros optimizuojamos naudojant jūsų iš anksto nustatytą monitorių ir mūsų spalvų valdymą - ką matote, tą ir gausite. Idealiu atveju šis derinys veikia taip gerai, kad beveik nepastebėsite skirtumo tarp rodymo monitoriuje ir tikrojo fotografijos gaminio.

Ką "Saal Digital" gali padaryti už jus?

Kasdien kartojamas kalibravimas užtikrina, kad profiliuotos mašinos veiktų nedidelės paklaidos ribose. Kasdien tikrinama fotocheminio proceso būklė, kad būtų galima kompensuoti svyravimus prieš tai, kai nukenčia nuotraukų kokybė.

Skirtingas spalvų perteikimas "Adobe Photoshop" / "Lightroom" / "Saal Design" programinei įrangai

Gali būti, kad vaizdo atvaizdavimas programose "Adobe Photoshop", "Lightroom" ir mūsų "Saal Design" programinėje įrangoje skiriasi vienas nuo kito. Daugeliu atvejų atspausdinta nuotrauka spalvomis sutampa su mūsų "Saal Design" programinės įrangos patvirtinimu.
Skirtingo spalvų atvaizdavimo kiekvienoje programoje priežastis paprastai yra neteisingas monitoriaus spalvų valdymo nustatymas.
Norėdami tai ištaisyti, atidarykite "Windows" spalvų valdymo ypatybes, esančias skiltyje Sistemos valdymas > Spalvų valdymas. Tada pasirinkite atitinkamą monitorių ir pažymėkite langelį Use my own settings for this device (Naudoti mano paties nustatymus šiam įrenginiui ). Dabar spustelėkite Pridėti ir iš sąrašo pasirinkite profilį sRGB IEC61966-2.1 bei nustatykite jį kaip naują standartinį profilį arba pasirinkite naujausią monitoriaus kalibravimą.
Iš naujo paleidus "Lightroom", "Adobe Photoshop" ir "Saal Design" programinę įrangą, trys programos turėtų atrodyti vienodai.