Optimizuokite savo PDF

Optimizuokite savo PDF

Sukūrę PDF failą, atidarykite jį "Adobe Acrobat Pro" programoje ir pasirinkite "File -> Save as -> Optimized PDF". Sureguliuokite šiuos nustatymus:

Suderinamumas: "Išsaugoti esamą".

 • Vaizdai: čia rekomenduojame "Bicubic Downsampling to" 300 arba 301 ppi vaizdams, viršijantiems 300 ppi (JPEG, maksimali kokybė).
 • Šriftai: pažymėkite žymimąjį langelį "Do not unembed any font" ("Neišskirti jokių šriftų").
 • Skaidrumas: pasirinkite "High Resolution" (didelė skiriamoji geba)
 • Atmesti objektus: pažymėkite visus žymimuosius langelius, išskyrus
  - Konvertuoti lygias linijas į kreives
  - Aptikti ir sujungti vaizdo fragmentus
 • Atmesti naudotojo duomenis : pažymėkite visus žymimuosius langelius
 • Valyti: nustatykite objektų suspaudimo parinktis "Compress document structure" (suspausti dokumento struktūrą) ir pažymėkite visus žymimuosius langelius, išskyrus
  - Srautuose, kuriuose naudojama LZW koduotė, vietoj jos naudokite "Flate
  - Atmesti nenurodytas pavadintas paskirties vietas
  - Optimizuokite PDF failą, kad jį būtų galima greitai peržiūrėti žiniatinklyje

Ypač "Photoshop"
Jei naudojate nuotraukų redagavimo programas, pavyzdžiui, "Photoshop", rekomenduojame išsaugoti dvipusės apimties puslapius kaip jpg (kokybė 10). Nuotraukas pervadinkite eilės numeriais (01..., 02..., ...); taip jūsų fotoknyga ar kalendorius bus užpildytas automatiškai.

Daugelio puslapių PDF failo eksportavimas iš "Photoshop
CS3 : "Photoshop" programoje galima išsaugoti daugiau nei vieną dokumentą kaip kelių puslapių PDF failą. Pasirinkite File -> Automate -> PDF Presentation (Failas -> Automatizuoti -> PDF pristatymas). Spustelėkite "Add open files" (pridėti atvirus failus), kad atidarytumėte reikiamus failus, tada pasirinkite "Multipage Document" (kelių puslapių dokumentas), kad visus failus įrašytumėte į vieną PDF failą.
CS4: CS4 versijoje ši funkcija integruota į "Adobe Bridge". Pasirinkite reikiamus failus iš aplankų. Tada eikite į išvesties skydelį ("Window" -> "Workspace" -> "Output"; skydelis rodomas dešinėje pusėje). Pasirinkite "PDF" ir nustatykite "Template" (šablonas) kaip "Custom" (pasirinktinis). Dabar turite įvesti tikslų puslapio dydį. Skirtuke "Layout" (išdėstymas) nustatykite nulines paraštės (viršuje, apačioje...) reikšmes. Galite nekreipti dėmesio į skirtukus "Overlays" (perdangos), "Header" (antraštė), "Footer" (poraštė), "Playback" (atkūrimas) ir "Watermark" (vandens ženklas) ir pabaigoje dokumentą išsaugoti.

Specialiai "Scribus
Scribus 1.4.4 gali įterpti šriftus į PDF failus, o kitos senosios versijos šios funkcijos nepalaiko. Todėl, jei nenaudojate naujausios versijos, prieš eksportuojant būtina šriftus konvertuoti į kontūrus (taip pat "konvertuoti į kelius").

Atkreipkite dėmesį: nors "Scribus" daugiapusių fotografijos produktų struktūrą galima sudaryti iš dvigubų puslapių, eksportuojant į PDF, dvigubi puslapiai eksportuojami atskirai kaip atskiri puslapiai. Internetinėje parduotuvėje (su fotoknygomis) reikalingas PDF failas, tačiau su nuosekliais dvigubais puslapiais, kad būtų galima teisingai interpretuoti. Norint sukurti duomenis "Scribus", rekomenduojame sukurti vieną puslapį dvigubo puslapio formatu ir sukurti atitinkamus žymeklius bei pagalbines eilutes.